KONTAKT


WIADOMOŚCI

Zabawa karnawałowa 2023

 

Zabawa karnawałowa 2022

Centrum Polsko-Słowiańskie oraz Polska Szkoła Marii Konopnickiej zaprasza wszystkie dzieci na Zabawę Karnawałową.

Zabawa odbędzie się 23 stycznia 2022 r. od godziny 3:00 pm do 6:00 pm przy 176 Java St Brooklyn NY 11222. Bilety w przedsprzedaży dostępne do 14 stycznia 2022 roku w pokoju 2 w Centrum Polsko-Słowiańskim. Cena biletów: dzieci $10.00, dorośli $15.00. Po tym terminie bilety będą dostępne przed zabawą: dzieci $15, dorośli $20. Liczba miejsc ograniczona. Zapraszamy do wspólnej zabawy!

13 Międzynarodowy Konkurs Artystyczny im. Włodzimierza Pietrzaka pod patronatem Pani Elżbiety Witek, Marszałek Sejmu RP

Konkurs jest adresowany do dzieci i młodzieży w wieku od 3 do 21 lat. Jego celem jest inspirowanie dzieci i młodzieży do twórczości artystycznej oraz promowanie dorobku poetyckiego i postaci Włodzimierza Pietrzaka, zapomnianego poety, krytyka literackiego, żołnierza Powstania Warszawskiego.
Organizatorem i pomysłodawcą wszystkich edycji konkursu jest Maciej Konieczny.

Konkurs trwa od 1 października 2021 roku, prace plastyczne, fotograficzne i zgłoszenia recytatorskie należy przysłać do 7 stycznia 2022 roku.

Konkurs recytatorski odbędzie się online. Finał konkursu połączony z wręczeniem nagród i otwarciem wystawy pokonkursowej odbędzie się 12 marca 2022 roku w Kaliszu.

Konkurs podzielono na trzy artystyczne kategorie: plastyczną, fotograficzną i recytatorską (recytacja wierszy Włodzimierza Pietrzaka).

Tematyka prac:

Edycja plastyczna i fotograficzna

  • Polska, moja Ojczyzna
  • Moja Babcia i Mój Dziadek
  • Szczęśliwy, kto sobie Patrona, Józefa ma za Opiekuna…
  • Błogosławiony Kardynał Stefan Wyszyński, Prymas Tysiąclecia
  • Sport
  • Kosmos

Format prac plastycznych – A4, fotograficznych – 20×30 cm.

Jeden uczestnik konkursu może nadesłać 5 prac. Uczestnicy edycji recytatorskiej przygotowują dwa wybrane przez siebie wiersze Włodzimierza Pietrzaka spośród zamieszczonych na stronie: www.civitaschristianaturek.eu

Prace fotograficzne będą oceniane przez profesorów i adiunktów prace plastyczne i recytacje ocenią profesorowie i adiunkci z Wydziału Pedagogiczno-Artystycznego w Kaliszu Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, prace fotograficzne ocenią profesorowie z Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi.

Na laureatów czekają atrakcyjne nagrody m.in.: tablety, banknoty i monety kolekcjonerskie, aparaty fotograficzne, nagrody książkowe, pobyty weekendowe w pięknych zakątkach Polski.

Przez dwanaście lat udział w konkursie wzięło 13 tysięcy 358 uczestników z Polski, Australii, Austrii, Białorusi, Chin, Czech, Kazachstanu, Libanu, Litwy, Niemiec, Norwegii, RPA, Stanów Zjednoczonych, Ukrainy, Wielkiej Brytanii i Włoch.

Dotychczasowe edycje pokazały, że Konkurs dociera do przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych i średnich, a nawet studentów oraz do podopiecznych świetlic terapeutycznych i ośrodków dla osób niepełnosprawnych, często z małych miejscowości.

Regulaminy konkursu dostępne na stronie www.civitaschristianaturek.eu

Z poważaniem
Maciej Konieczny
Dyrektor Międzynarodowego Konkursu Artystycznego im. Włodzimierza Pietrzaka

REGULAMIN >>>